banner isbank

Satranç Haberleri

Dijital Dünyada Satranç Turnuvaları Başlıyor!..

online turnuva
Türkiye Satranç Federasyonu(TSF), “Evde Satranç Var” kampanyasının ardından şimdi de sporcuları dijital dünyada turnuva heyecanında buluşturmaya hazırlanıyor. Yeni koronavirüs (COVID19) salgını nedeniyle çok sayıda turnuvanın iptal edilmesi, eğitimin uzaktan eğitimle devam etmesi üzerine satranç sporunu dijital platformlara taşımak için hazırlıklarını tamamlayan TSF, 7'den 70'e tüm sporcuları online turnuvalara davet ediyor. Aynı zamanda TSF tarafından “Evde Kal, Satrançla Kal” kampanyası kapsamında 7-8 yaş grubuna özel "Satranç Çalışıyoruz" etkinliği de düzenlenecek. TSF Antrenörler Kurulu tarafından hazırlanan etkinlikte, FM Yasin Emrah Yağız’ın sunumlarıyla, 7-8 yaş çocuklar için çeşitli seviyelere hitaben konular işlenecek, sorular çözülecek ve oyunlar oynanacak.
Lisanslı sporcuların katılacağı “Evde Kal 15 Yaş ve Altı Online Yıldırım Satranç Turnuvası” ve Türkiye Satranç Federasyonu ve Red Bull iş birliğiyle düzenlenecek olan, 16 yaş ve üstü lisanslı sporcuların katılım sağlayabileceği ödüllü ve daha farklı bir formatta yapılacak online satranç turnuvaları için geri sayım başladı. TSF ve Red Bull iş birliğiyle 16 yaş ve üstü lisanslı sporcuların katılacağı online turnuvalar için de, gerekli duyurular en kısa süre içerisinde yapılacaktır.
“Evde Kal 15 Yaş ve Altı Online Yıldırım Satranç Turnuvası”, 2 - 6 Nisan 2020 tarihleri arasında düzenlenecek. 3 kategoride 3+2" zaman temposunda gerçekleştirilecek olan turnuvanın her kategorisinde 150 sporcu kontenjanı olacak.
Herkesi bu müthiş mücadeleye katılmaya, satranç ruhunu tüm Türkiye’ye yaymaya, "Satrançla Kal"maya davet ediyoruz.
 “Evde Kalın, Satrançla Kalın”!
“Evde Kal 15 Yaş ve Altı Online Yıldırım Satranç Turnuvası” hakkında detaylı bilgi ve kayıt için tıklayınız.

EVDE KAL, SATRANÇLA KAL!..

evdekalYeni koronovirüs tehdidi nedeniyle çok sayıda tedbir alınıyor. En büyük hedef, bu krizden en az hasarla ve sağlıkla çıkabilmek. Dünyadaki diğer ülkeler gibi Türkiye’deki tedbirler de salgın riski ortadan kalkana kadar geçici olarak uygulanacak. Bilim insanlarının bu süreçteki önerilerine uyulması, Sosyal temasın kaldırılması, sosyal mesafenin korunması, sosyal hareketliliğin azaltılması bu süreçte virüsün yayılma hızını, dolayısıyla yol açtığı tehdidi düşürecek en önemli etkenler olarak değerlendiriliyor. Zor ve sıkıntılı bu günlerde Türkiye Satranç Federasyonu olarak hem büyük satranç ailemiz hem de tüm Türkiye’deki satrançseverler için “EVDE SATRANÇ VAR” Kampanyası’nı başlatıyoruz.
Sosyal izolasyon sürecinin virüs tehdidinin yayılmamasında önemli olduğu vurgusunun uzmanlar tarafından sıklıkla vurgulandığı bu günlerde herkesi satrancın heyecan ve mücadele dolu dünyasına davet ediyoruz. Evlerinde satranç oynamaya, bilmeyenleri öğrenmeye ve de bu güzel görüntüleri hem bizimle hem de sosyal medya hesaplarından paylaşmaya çağırıyoruz.
Satranç öğrenmek isteyenler için de TSF’nin web sayfasındaki dijital eğitim bölümünden yararlanma fırsatını sunuyoruz.
KAMPANYAMIZA KATILMAK İÇİN NE YAPABİLİRSİNİZ?
“EVDE SATRANÇ VAR” Kampanyasına katılmak isteyenler sosyal medya hesaplarında fotoğraf ve görüntülerini; “Evde kal, satrançla kal” sloganı ve #EvdeSatrançVar etiketi ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca TSF’nin sosyal medya hesaplarında kullanılmasını dilerseniz fotoğraf ve videolarınızı WhatsApp 0 535 928 9748 numarasına ya da Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine mail atabilirsiniz.

Önce İnsan, Önce Sağlık..

duyuru tsfKıymetli satranç ailesi; Ocak ayından beri dünya gündeminde olan “Covid-19” adlı yeni koronavirüsünün olumsuz etkilerinden korunmak amacı ile Gençlik ve Spor Bakanlığımızın da açıklamalarına istinaden Federasyonumuz, yurt içi ve yurt dışı müsabakalarını, kamplarını ve kurslarını ikinci bir açıklamaya kadar durdurma kararı almıştır.
Bu kapsamda, İstanbul' da yapılması planlanan yerel-mahalli düzeydeki tüm spor müsabakaları Nisan 2020 sonuna kadar durdurulmuştur.   TSF Duyurusu için tıklayınız..

Turnuva Erteleme Duyurusu!..

Duyuru14-15 Mart 2020 tarihlerinde İstanbul`da yapılması planlanan tüm satranç turnuvaları Covid-19 salgınına tedbir olarak ileriki tarihlere ertelenmiştir. Turnuva planlamaları-tarih değişikliklerini etkinlik takvimi bölümünden takip edebilirsiniz.

Milletimizin Başı Sağ Olsun...

tr-bayrakİdlib'de yapılan hain saldırıda şehit olan askerlerimize Allah'tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar, kederli ailelerine sabır diliyoruz. Tüm milletimizin başı sağ olsun. Dualarımız da, yüreğimiz de askerlerimizle...