banner isbank

Satranç Haberleri

Dünya Satranç Günü’nü Sualtında Kutladık..

12Türkiye Satranç Federasyonu, Emaar Akvaryum ve Sualtı Hayvanat Bahçesi işbirliği ile “20 Temmuz Dünya Satranç Günü”nü sualtında gösteri maçı ile kutladı.
Basın mensupları ve tüm katılımcılar tarafından büyük ilgi ile takip edilen etkinlikte satranç sporcuları akvaryum içerisine kurulan dev satranç seti üzerinde kıyasıya mücadele ederken; vatoz ve yüzlerce çeşit deniz canlısı arasında gerçekleştirilen maç renkli görüntülere sahne oldu.
Etkinlikten haber ve fotoğraflara etkinlik sayfasından ulaşabilirsiniz.   ETKİNLİK SAYFASI

Dünya Satranç Günü’nü Sualtında Kutlayacağız

sualtTürkiye Satranç Federasyonu, Emaar Akvaryum ve Sualtı Hayvanat Bahçesi işbirliği ile “20 Temmuz Dünya Satranç Günü”nü sualtında gösteri maçı ile kutlayacak. Türkiye Satranç Federasyonu, Anadolu Yakası’nın en büyük alışveriş ve eğlence merkezi Emaar AVM’de bulunan Emaar Akvaryum ve Sualtı Hayvanat Bahçesi'nde mücadele ve keyif dolu bir kutlama etkinliğine imza atacak.
20 Temmuz Dünya Satranç Günü kapsamında satranç sporcuları Atilla Gürmen ve Haluk Soysal yüzlerce deniz canlısı arasında satranç maçı yapacaklar.  Etkinlikte satranç sporcuları akvaryum içerisine kurulan dev satranç seti üzerinde vatoz ve yüzlerce çeşit deniz canlısı arasında kıyasıya mücadele edecekler.
20 Temmuz Cuma günü saat 11.00’de, Emaar Akvaryum ve Sualtı Hayvanat Bahçesi’nde gerçekleşecek etkinlikte, aktif lisanslı satranç sporcularına ve yanlarında gelecek bir kişiye özel %50 indirim uygulanacak ve bu indirim 20-21-22 Temmuz’da 3 gün boyunca geçerli olacak.
Sualtında gösteri maçı etkinliğine %50 indirimle giriş yapabilmek için tıklayınız.

2018 Türkiye Gençler Şampiyonası`nda Derecelerimiz..

trgencler20182018 Türkiye Gençler Satranç Şampiyonası 2-7 Temmuz 2018 tarihlerinde Çanakkale`de düzenlendi. Türkiye Satranç Federasyonu tarafından Miller Holding sponsorluğunda Şampiyona`da ilk 4 dereceyi eş puanla 4 sporcu paylaştı. Eşitlik bozma maçları sonucu şampiyon Pendik Satranç S.K. sporcusu FM Deniz Özen olurken, ikinci Emir Gülbeyaz, üçüncülüğü İstanbul sporularımızdan Emirhan Tarlabaşı ve dördüncülüğü İstanbul sporcumuz Tibet Kağan Özgür kazandı. Sporcularımızın başarısını tebirk ediyoruz.
   Final Sıralaması - Foto Galeri   

Avrupa Okullar Kafilemizi Çiçeklerle Karşıladık..

dscn8446Polonya`da 30 Haziran-8 Temmuz 2018 tarihleri arasında düzenlenen ve 23 ülkeden 325 sporcunun yarıştığı Avrupa Okullar Satranç Şampiyonası kafilemiz bugün Türkiye'ye döndü. 35 sporcumuzun ülkemizi başarıyla temsil ettiği ve 2 altın, 2 gümüş ve 5 bronz olmak üzere toplam 9 madalya kazandığı şampiyonada İstanbul sporcularımızdan Eymen Eren Büyük altın madalya, Eylül Çelik ve Doruk Emir gümüş madalya, Roza Aslan bronz madalya ve Lara Başpınar dördüncülük derecesi elde etti. Kafilemizi İstanbul Atatürk Havalimanında Türkiye Satranç Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Arda Kılıç, İstanbul İl Temsilcisi Rıza Öney ve veliler tarafından çiçeklerle karşılandılar.
Sporcularımızın daha nice başarılara imza atmasını temenni ediyor, kendilerini tekrar tebrik ediyoruz. Ayrıca sporcularımıza destek olan ailelerine, antrenörlerine ve tüm satranç ailesine de teşekkür ediyoruz.

Devamını oku...

Özgün Şahin Avrupa Amatörler Şampiyonu!..

avramatorler201814-21 Haziran tarihleri arasında Karadağ’ın Nikşiç kentinde düzenlenen 2018 Avrupa Amatörler Satranç Şampiyonası’nda başarılı İstanbul sporcumuz Özgün Şahin 2300 ELO-altı kategorisinde 8 puan ve 2483 ELO performansıyla şampiyon oldu. Yine aynı kategoride mücadele eden Ahmet Olçum da 7,5 puanla şampiyonayı ikinci sırada tamamlamayı başardı. Olçum aynı zamanda 2300 ELO barajını geçerek FM unvanı elde etti. 2300 ELO altı kategorisinde mücadele eden bir diğer İstanbul sporcumuz Algı Acarbay da kadınlar alt kategorisinde Rus Zherebtsova'nın ardından ikinci sırayı elde etti. Her üç oyuncumuzu da kutluyoruz! 2300 ELO-altı kategorisinin yanı sıra 2000 ELO, 1700 ELO ve 1700 ELO-Kadınlar kategorilerinin de olduğu şampiyonada diğer kategorilerde de oyuncularımız dereceye girmeyi başardı. 2000 ELO kategorisinde WCM Safiye Öykü İnce 7,5 puanla 1-2. dereceleri paylaşarak şampiyonayı averajla ikinci tamamladı. 173 ELO kazanan 2005 doğumlu genç sporcudan gerçekten önemli bir başarı! Tebrikler!
1700 ELO kategorisinde Can Mıhçıyazgan 7 puanla 1-3. sıraları paylaştı ve gümüş madalyanın sahibi oldu. 1700 ELO Kadınlar kategorisinde de Azra Ece Koç 7,5 puanla ikinci sırayı elde etti.
Dereceye giren bütün oyuncularımızı kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz!

Banner - Market

tsf market_ban

Antrenörler

banner eğitim

Bilgi Sistemleri

banner ulusal
banner lisans
banner ukd
banner mavikale2
banner turkbase